زائر گلستانی؛ حقیقت و انگیزه‌ی نهضت امام راحل همان انگیزه‌ای امام حسین(ع) بود

زائر گلستانی؛  حقیقت و انگیزه‌ی نهضت امام راحل همان انگیزه‌ای امام حسین(ع) بود

محبوبه کمال‌پور، زائر گلستانی که به همراه کاروانی زیارتی به حرم امام راحل مشرف شده، به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی(س) گفت: انقلاب و نهضت امام هرچند در ظاهر رنگ و بوی سیاسی داشت و مبارزه با حکومت وقت بود اما حقیقت و انگیزه‌ی نهضت امام به اعتقاد من همان انگیزه‌ای بود که امام حسین(ع) در دوران و زمان خودش داشت.

 

این زائر گلستانی ادامه داد: امام حسین(ع) می‌دید که اسلام از مسیر اصلی و راستین خود منحرف می‌شود، برای نجات اسلام برای مبارزه با انحرافی که آن روز در اسلام و امت اسلامی پیدا شده بود قیام کرد وهمه چیزش را در طبق اخلاص گذاشت و تقدیم خدا و راه خدا کرد.

 

محبوبه کمال‌پور افزود: امام خمینی(س) نیز همه‌ی انگیزه و دغدغه‌اش نجات اسلام بود که این مبارزه را شروع کرد، چرا که احساس امام این بود که اسلام در معرض خطر است و شواهد و قرائن بسیاری برای اثبات این نظر و نگاه امام وجود داشت. وی تشریح کرد: امام راحل نیز مانند جد بزرگوارش امام حسین(ع)، برای مبارزه با انحراف و نجات اسلام و امت اسلامی نهضتش را شروع کرد و مصائب و سختی‌ها را به جان خرید، زندان، حصر، تبعید، محاصره و همه این‌ها را تحمل و از اسلام دفاع کرد.  

مطالب مرتبط: