زائر عراقی؛ انقلاب اسلامی، ایران را به دولت برتر اسلامی تبدیل کرد

زائر عراقی؛ انقلاب اسلامی، ایران را به دولت برتر اسلامی تبدیل کرد

زائر عراقی گفت: ایران به واسطه‌ی انقلاب اسلامی دولت برتر اسلامی است و ما هم مشتاقیم وضعیت عراق هم مثل ایران به ثبات و قدرت برسد. فواد مجید، زائر عراقی، به همراه مادر و خاله‌اش ، در حرم مطهر حضرت امام خمینی (س) حضور یافتند، پس از ادای احترام به مقام شامخ امام، در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت امام خمینی(س)، در خصوص علت حضور خود در این مکان مقدس گفت: امام خمینی(س) را خیلی دوست داریم و بخاطر زیارت مزار ایشان 1500 کیلومتر راه را از موصل به اینجا آمده‌ایم، ما شیعه‌ی أمیرألمومنین حضرت علی(ع) هستیم و از زمانی که امام خمینی(س) در نجف تبعید بودند نیز پدرم به دیدار ایشان می‌رفته است.

این زائر عراقی ادامه داد: پدرم  برای من تعریف می‌کرد که همیشه در جریان اخبار و اطلاعات امام بودیم و می‌دانستیم با شاه در ایران مبارزه می‌کند و زمانی که امام آمدند در اسلام ,ایران تغییرات مهمی ایجاد کردند.

فواد مجید خاطرنشان کرد: متأسفانه وضعیت عراق، در حال حاضر بسیار ناگوار است و اوضاع کشور ما به دلیل تقسیم‌بندی‌های سیاسی آشفته است و شیعه در آنجا بسیار غریب است، شیعیان را می‌کشند و به  ما می‌گویند که شما پیرو رهبری ایران و شیعه‌ی صفوی هستید.

وی به ذکر این مطلب پرداخت که اکنون مدفن صدام را با جایی که حرم امام خمینی(س) است مقایسه می‌کنیم، خاطرنشان کرد: این دو، به هیچ وجه قابل مقایسه نیستند و در حالی که صدام در استان صلاح‌الدین دفن شده و یک بار نیز اقوامش جنازه‌ی او را در آنجا آتش زدند، اما امام خمینی(س) با عزت واحترام زیادی در زمان رحلتش  دفن شد و این نشان‌دهنده‌ی شأن و مقام رهبر شیعیان است و صدام بین مسلمانان به خصوص در جنگ ایران و عراق تفرقه به وجود آورده بود.  

مطالب مرتبط: