رئیس حوزه علمیه دارالحکمه؛ مهمترین نیاز امروز ما درک اسلام ناب و اسلام سیاسی است

رئیس حوزه علمیه دارالحکمه؛ مهمترین نیاز امروز ما درک اسلام ناب و اسلام سیاسی است

رئیس حوزه علمیه دارالحکمه گفت: مهمترین موردی که ما امروز بیشتر از گذشته به آن احتیاج داریم، درک اسلام ناب و اسلام سیاسی است.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان، رئیس حوزه علمیه دارالحکمه، در حاشیه‌ی همایش تجدید میثاق طلاب جدیدالورود حوزه‌ی علمیه‌ی تهران با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت امام خمینی (س) اظهار داشت: وجود مقدس امام خمینی(س) برای طلاب و حوزهای علمیه بسیار الهام بخش است و در واقع امام افتخاری برای تاریخ حوزهای علمیه محسوب می‌شوند.
این استاد حوزه علمیه  اشاره کرد: زمانی که طلبه‌ای می‌خواهد وارد این وادی شود به طور طبیعی، در صدد است انگیزه ی خود را بر اساس دیدگاه امام راحل، این قله‌ی رفیع علم و تقوا، تنظیم کند و امید عاقبت بخیری در او بیشتر است.
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان با اشاره به این مطلب که مهمترین موردی که ما امروز بیشتر از گذشته به آن احتیاج داریم، درک اسلام ناب و اسلام سیاسی است، افزود: امام خمینی(س) این دو مورد را به ما آموزش دادند و جدا از اینکه امام اوج قله‌ی عرفان و تواضع و خلوص بودند، اوج بصیرت و معرفت دینی نیز بودند که امیدوارم الگوی همه‌ی طلاب و عالمان دینی قرا گیرد.
رئیس حوزه علمیه دار الحکمه ادامه داد: در حال حاضر حوزه‌های علمیه توانسته در عمل به آرمان‌های امام خمینی(س) موفق باشد و به طور کلی در این مسیر حرکت می‌کرده و منبعد هم امیدواریم همینطور باشد اما بعید است که بتوانیم اعلام کنیم حوزه های علمیه موفق بودند که در سرفصل‌های درسی، آموزش‌های لازم را قرار دهند که کسانی مثل امام خمینی(س) تربیت شوند و یا کسانی که اندیشه‌ی امام را عمیقا درک کنند، سرفصل‌های درسی حوزه باید تغییراتی مبتنی بر سفارشات امام پیدا کند، البته تا حدودی بهبود حاصل شده اما راه طولانی در این مسیر در پیش است.
 
مطالب مرتبط: