دکتر فانی، وزیر آموزش و پرورش در مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی

دکتر فانی، وزیر آموزش و پرورش در مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی

وزیر آموزش و پرورش در اولین روز از هفته معلم  با حضور در مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با آرمان‌های والای امام راحل تجدید میثاق و به مقام رفیع ایشان ادای احترام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره) دکتر علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش به همراه معاونین ، مشاورین، مدیران، کارکنان و جمعی از فرهنگیان و دانش‌‌آموزان سراسر کشور با حضور در مرقد مطهر امام راحل با ادای احترام و قرائت فاتحه با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق و با آرمان‌های مقام معظم رهبری تجدید بیعت کرد.
دکتر فانی با گرامی داشت هفته معلم و یاد امام راحل گفت : امروز در این مکان مقدس جمع شده‌ایم تا بیعتی دوباره با امام راحل داشته باشیم و یادآور شویم، معلمی رسالت بزرگی است که شامل انتقال ایده و تفکرات و فرامین امام و رهبری به دانش آموزان که آینده‌سازان این کشور هستند، می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در جلد اول صحیفه نور فرمایشی از امام خطاب به شاه آمده است، گفت: ایشان در سال 1342 به شاه فرمودند: این آموزش و پرورش را به ما بدهید تا اداره کنیم. در صورتی که امام نهاد دیگری را از شاه طلب نکرد اما، واضح است که ایشان آموزش و پرورش را خواسته که زیربنای همه‌ی امور است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تلاش‌های مردم و امام و رهبری در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امروز نهادهایی که به ما سپرده شده است در حقیقت امانت مردم است و ما امانتدار بزرگی هستیم.
وی به فرمایشات امام خطاب به معلمان اشاره کرد و گفت: همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند: معلم امانتداری است که انسان مهمترین امانت اوست و همچنین ایشان شغل معلمی را شغل انبیا می‌دانستند.
دکتر فانی تصریح کرد: به برکت مجاهدت و تلاش‌های مردم و رهبری، امروز تکلیف بزرگی بر عهده ماست و مهمترین کارکردی که آموزش و پرورش دارد، کارکرد انتقال فرهنگ است و این رسالت مهم نیز بر عهده همه معلمان است.
وی خاطرنشان کرد: امروز با جمعی از فرهنگیان کشور در جوار حرم امام خمینی (ره) گرد آمده‌ایم تا عرض کنیم ما آماده‌ایم تا دیدگاه امام را که همان نظرات اسلام است، ترویج کنیم و نسل آینده‌سازان ایران اسلامی را آنطور که شایسته نظام اسلامی است تربیت کنیم.
 

مطالب مرتبط: