اعضای انجمن اربعین حسینی در اروپا به مقام والای امام خمینی(س) ادای احترام کردند

اعضای انجمن اربعین حسینی در اروپا به مقام والای امام خمینی(س) ادای احترام کردند

اعضای انجمن اربعین حسینی در اروپا به مقام والای امام خمینی(س) ادای احترام کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی(س) حدود 200 نفر از اعضای انجمن اربعین حسینی در اروپا، با حضور در مرقد مطهر امام راحل به مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی ادای احترام کردند.

گفتنی است؛ ثبت نام از شیعیانی که از دل اروپا به کربلا می شتابند، ماه‌ها قبل با عنوان کاروان اربعین حسینی در اروپا آغاز شده است و در این جنبش عظیم بین المللی، زائران کشورهای اروپایی به زیارت نجف، کربلا، کاظمین، سامرا، مشهد الرضا، قم، مسجد جمکران و همچنین حرم مطهر امام خمینی (س) خواهند شتافت.

لازم به ذکر است؛ انجمن اربعین حسینی در اروپا قصد داشت که کاروانی را برای زیارت اربعین حسینی در سال ۲۰۱۵ به راه بیاندازد و این حرکت در سال جاری به صورت یک پرواز کامل صورت گرفت که در آن زائران از ملیت‌های مختلفی همچون شیعیان لبنانی، عراقی، افغان، ترک، کرد، پاکستانی، هلندی، فرانسوی، اتریشی و انگلیسی حضور دارند و همچنین در این سفر معنوی، محبین اهل بیت علیهم السلام از اهل سنت نیز حضور دارند.

گفتنی است؛ زیارت اربعین حسینی همه ساله، با شور و اشتیاق وافری از سوی کشورهای مختلف برگزار می‌شود و هر سال نیز بر تعداد زائران افزوده می شود، تا جائی که سال گذشته تعداد بسیار زیادی از زائران به مرزهای کشور عراق شتافتند و تنها با ارائه پاسپورت از مرزها می‌گذشتند.

 در عین حال؛ فرهنگ سازی و آموزش‌های بیشتر و بستر سازی مناسب از قبیل مدیریت اسکان، تردد، امکانات ارتباط شخصی با کشور مبدأ، آموزش‌های دوره‌ای از طریق صدا وسیما و موراد متعدد دیگر باید از سمت نهادهای دولتی مورد توجه ویژه قرار گیرد تا بر شکوه این حماسه بیافزاید.

 

 
مطالب مرتبط: