زائر عراقی: امام خمینی(س) بزرگترین مرجع شیعه و مایه‌ی افتخار ماست

زائر عراقی: امام خمینی(س) بزرگترین مرجع شیعه و مایه‌ی افتخار ماست
زائر عراقی گفت: امام خمینی(س) بزرگترین مرجع شیعه و مایه‌ی افتخار ماست.
سبحان ، زائر عراقی که از کربلای معلی به همراه دوستانش در حرم مطهر امام راحل حضور یافته پس از ادای احترام به مقام شامخ امام، در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت امام خمینی (س) گفت: هدف ما از زیارت قبر امام کسب معرفت و ادای احترام به مقام شامخ مرجع تقلید بزرگ شیعیان جهان است.
این زائر عراقی، در حالی که مشغول خواندن نماز و زیارت حرم مطهر بود، گفت: امام خمینی(س) قیام پیامبر(ص) را برای مسلمانان جهان زنده کرد، ایشان مرجع تقلید ما بودند و پس از امام نیز از نایبشان، مقام معظم رهبری تقلید می‌کنیم و ایشان را رهبر شیعیان جهان می‌دانیم. 
سبحان که در مرکز قبور شیعیان مشغول به خدمت است ادامه داد: در تاریخ معاصر حتی اگر از یک غیرمسلمان هم در مورد ایشان سوال کنی، به شما جواب خواهد داد که شناخت مثبتی از ایشان دارد و من نیز افتخار می‌کنم به اینکه شیعه اهل بیت(ع) و پیرو راه امام راحل هستم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به ظهور پدیده‌ی شوم داعش اوضاع داخلی عراق چندان مطلوب نیست، اما شما مشاهده کردید که میلیون‌ها زائر از سراسر دنیا برای حضور در مراسم اربعین خود را به کربلا رساندند و صدمه‌ای به کسی نرسید و این‌ها همه از برکات اهل بیت علیهماالسلام است و امیدوارم با پایمردی مردم عراق و همچنین حمایت برادران ایرانی ما اوضاع داخلی عراق نیز به ثبات و آرامش برسد. 
 
مطالب مرتبط: