رئیس و کارکنان سازمان ثبت احوال با آرمان‌های والای امام راحل تجدید میثاق کردند

رئیس و کارکنان سازمان ثبت احوال با آرمان‌های والای امام راحل تجدید میثاق کردند

به مناسبت سالروز  تاسیس سازمان ثبت و احوال، رئیس و کارکنان این سازمان با آرمان‌های والای امام راحل تجدید میثاق کردند.

سیدعلیرضا آوایی، رئیس سازمان ثبت احوال در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی(س) اظهار داشت: مقارن با سالگرد تاسیس سازمان ثبت احوال با حضور در حرم مطهر امام راحل، با ایشان تجدید میثاق می‌کنیم و امیدواریم در عمل و اعتقاد نیز دنباله‌رو مشی و روش و همچنین پیرو راه امام خمینی(س) باشیم.
رئیس سازمان ثبت احوال در ادامه خاطرنشان کرد: باور ما این است که امام خمینی(س) حق بزرگی بر گردن همه‌ی ما دارند، ممکن است در مسئولیت‌ها و منصب‌هایی که داریم، گاهی اوقات از آرمان‌های امام غافل شویم اما یکی از راه‌هایی که سبب می‌شود از این غفلت نجات پیدا کنیم، حضور در حرم امام و تجدید عهد و پیمان با ایشان است.
وی در خصوص عملکرد سازمان ثبت احوال نیز اشاره داشت: سازمان ثبت احوال چند مورد را به عنوان موضوع اصلی در دستور کار خود قرار داده‌ است، به عنوان اولین مورد، خدمت‌رسانی ساده‌تر و با احترام بیشتر به ارباب رجوع است که ما خود نیز در حال حاضر از وضعیت کنونی راضی نیستیم و امیدواریم بهتر از گذشته رو به جلو حرکت کنیم.
 آوایی با اشاره به اینکه ارائه کارت هوشمند در دستور کار سازمان ثبت احوال قرار گرفته، بیان کرد: با ارائه‌ی این کارت در آینده، خدمات رسانی به مردم تسریع خواهد شد و در حال حاضر نیز با جدیت مشغول انجام این پروژه هستیم و نسبت به گذشته وضعیت بهتری داریم.
رئیس سازمان ثبت احوال ابراز امیدواری کرد: امیدواریم ظرف مدت کمتر از سه سال این پروژه به نتیجه برسد و با انجام این کار به سیستم کشورهای پیشرفته نزدیک‌تر خواهیم شد و همچنین خدمت رسانی به مردم در رابطه با اموری که در سیستم اداری و اجرایی خواهند داشت، تسریع و تسهیل خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین ما به آرشیوی که از سازمان ثبت احوال داریم توجه بیشتری خواهیم نمود و از این به بعد هر شخص از هر مکانی که شناسنامه واسناد هویتیش صادر شده، می‌تواند از خدمات ثبت احوال در سطح کل کشور بهره مند شود و در حقیقت، تا قبل از این طرح امکان دسترسی آسان وجود نداشت وهر مرکزی بایگانی خاصی داشت، اما امروز اینگونه نیست و در حقیقت کل بایگانی کشور در یک جا جمع شده است.
 
مطالب مرتبط: