زائر هندی: امام خمینی(س) مذهب شیعه را به مردم جهان شناساند

زائر هندی: امام خمینی(س) مذهب شیعه را به مردم جهان شناساند

  پارسا یان زائر هندی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (س) گفت: امام خمینی(س) مذهب شیعه را به مردم جهان شناساند، در صورتی که تا قبل از قیام امام در کشورهای اروپایی و آفریقایی، کسی از فلسفه وجودی شیعه اطلاعی نداشت و پس از قیام ایشان و حق‌طلبی شیعیان ایران بود که همه نظرها به سمت ایران و شیعیان جلب شد.

 پارسا یان زائر هندی، پس از ادای احترام به مقام شامخ امام گفت: من به همراه خانواده‌ام سالی یک‌بار به ایران سفر می‌کنیم و به زیارت حرم امام رضا(ع) و سپس حرم امام خمنی(س) می‌آییم و من همیشه علاقه‌ی زیادی به زیارت و نماز خواندن در مرقد امام دارم.
این زائر هندی که اصالت ایرانی دارد در مورد شخصیت امام خمینی(س) گفت: من از شما می پرسم که شما بگوئید چه کسی امام خمینی(س) را نمی‌شناسد؟ در تاریخ معاصر حتی اگر از یک غیرمسلمان هم در مورد ایشان سوال کنید، به شما جواب خواهد داد که شناخت مثبتی از ایشان دارد و من نیز افتخار می‌کنم به اینکه شیعه اهل بیت(ع) و ایرانی هستم و با وجود اینکه ساکن کشور هند هستم اما همیشه به کشورم افتخار می‌کنم. 
وی ادامه داد: ما به امام خمینی(س) افتخار می‌کنیم و آرزوی سلامتی و طول عمر برای مقام معظم رهبری داریم تا پرچم عدالت‌طلبی و ظلم‌ستیزی شیعه به دست امام زمان(عج) برسد. 
 پارسا یان خاطرنشان کرد: امام شخصیت بزرگی داشت که زبان من از توصیف آن عاجز است اما در حدی که در توانم هست، سعی می‌کنم به فرزندانم بیاموزم که امام، محور حقانیت و مبارزه با ظلم بود.
وی بیان کرد: من معتقدم کشور ایران زیبایی نصف جهان را دارد و من ایران را خیلی دوست دارم و هرسال به اینجا می‌آیم.
 
مطالب مرتبط: